Skip links

Warianty Plis

unleashing our clients’ potential by maximising the innovation.

Plisy Okienne

Modne Osłony na Twoje Okna

Plisy Okienne to wyjątkowe produkty osłonowe, które łączą w sobie funkcjonalność oraz nowoczesne rozwiązania. Idealnie nadają się do salonów, kuchni, łazienek oraz pomieszczeń biurowych.

Plisy Okienne i Rolety Plisowane

Firma Atut posiada szeroki wachlarz modeli plis wykonywanych zarówno na okna typowe jak i te o nietypowym kształcie np. trójkątne, trapezowe. Plisy przystosowane do obsługi przy pomocy pochwytu, sznurka oraz sterowania elektrycznego (przewodowego oraz radiowego).

W swojej ofercie posiadamy plisy na okna dachowe oraz świetliki. Nasze produkty są kompatybilne z oknami dachowymi wiodących producentów takich jak Fakro, Velux.

Posiadamy szeroką ofertę tkanin wykorzystywanych do produkcji plis o różnej gramaturze i stopniu przepuszczalności promieniowania UV - pozawalają nam na sprostanie najbardziej wymagającym potrzebom Klienta.

Plisy Okienne - Sposób Montażu

Próbnik tkanin

Podstawowa paleta zawiera tkaniny o podstawowej kolorystyce o różnym stopniu przepuszczalności promieniowania UV. W dużej mierze przepuszczalność uzależniona jest od gramatury  i koloru wybranej tkaniny.

Innowacyjne rozwiązanie w tkaninach plisowanych charakteryzuje się zastosowaniem podwójnej tkaniny, dzięki czemu uzyskujemy lepsze parametry nieprzepuszczalności światła. W ramach tkaniny plaster miodu sznurki prowadzące tkaninę przechodzą przez jej środek - są niewidoczne dla użytkownika. W ofercie znajdują się tkaniny o różnym stopniu przepuszczalności oraz tkaniny dające 100% zaciemnienia w pomieszczeniu.

Posiadamy tkaniny o 100% zaciemnieniu. Tkaniny wykonane są na bazie materiału podgumowanego. Potocznie nazywane blackout.

Większość oferowanych przez nas tkanin posiada specjalną zewnętrzna powłokę od strony szyby odbijającą promieniowanie słoneczne. Powłoka ta w znacznym stopniu wpływa na komfort użytkowania pomieszczenia - obniża nagrzewanie i nasłonecznienie nawet przy zastosowaniu jasnych tkanin.

Szeroka gama tkanin wzorzystych, ozdobnych dla uzyskania niepowtarzalnego efektu pomieszczeń

Kolory i okleiny profili

Podstawowym oferowanym przez nas kolorem jest kolor biały. Kolor ten dominuje w większości polskich mieszkań.

W nowych realizacjach coraz częściej spotykamy się ze stolarką okienną w kolorze antracyt. W swojej ofercie posiadamy profil kolorystycznie dopasowany do koloru stolarki.

Dużą popularnością szczególnie przy realizacji plis na okna dachowe cieszy się profil o kolorze srebrnej anody. Kolor ten idealnie wpasowuje się w kolorystykę klamek okien dachowych. Jest dobrą i tańszą alternatywą dla profilu w okleinie sosnowej.

W swojej ofercie mamy profile malowane proszkowo w kolorach: brąz, beż, krem. Wykonujemy również malowanie profili plis na indywidualne potrzeby Klienta wg. palety RAL.

Dla okleinowanych okien PCV oferujemy plisy z identyczną okleiną (renolit), które idealnie wpasują się w kolorystykę stolarki okiennej. Oferujemy plisy w okleinach: złoty dąb, winchester, orzech, ciemny dąb, jasnoszara, sosna.

Do drzwi tarasowych przesuwnych HST oferujemy specjalne profile o szerokości 15mm (profile SLIM). Zastosowanie tych profili pozwala na bezkolizyjne otwieranie drzwi. Kolorystyka profili: biały, srebrna anoda lub malowanie na dowolny kolor z palety RAL.

Kształty plis

Najczęściej wybierany model plisy. Obsługa plisy realizowana jest przy pomocy rączki, sterowania sznurkowego lub elektrycznego.

Na okna w kształcie półkola lub 1/4 koła oferujemy plisy w specjalnym kształcie wachlarza. Obsługa przy pomocy rączki. Do wyprodukowania plisy niezbędne jest dostarczenie dokładnego szablonu posiadanego okna.

Plisa na okno okrągłe - specjalny model zsuwany do środka przy pomocy rączek. Do wyprodukowania plisy niezbędne jest dostarczenie dokładnego szablonu posiadanego okna.

Realizujemy plisy na okna o nietypowym kształcie. Realizujemy plisy w kształtach takich jak trapez, trójkąt. Do wyprodukowania dedykowanej plisy do niestandardowego okna wymagane jest dostarczenie dokładnego szablonu posiadanego okna.

Posiadamy w swojej ofercie dedykowane rozwiązania plis instalowane na oknach dachowych oraz świetlikach. Plisy te posiadają dodatkowe linki podtrzymujące, które zapobiegają nadmiernemu odkształcaniu tkaniny w ramach użytkowanego okna dachowego. Obsługa za pomocą rączki. W celu zapewnienia dogodnego użytkowania wysoko zamontowanych okien dachowych - oferujemy specjalny przedłużacz uchwytu.

Uzyskaj bezpłatną wycenę

    Dedykowana Infolinia:

    +48 58 304 95 15